
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Number of Circuits | |
| Operating Supply Voltage | 4 V to 80 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.9 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Sensing Method | High Side |
| Input Voltage | 4 V to 80 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 1017
Distributors
pcbx
Unit Price$7.12845
Ext.Price$7.12845
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.12845 | $7.12845 |
| 10 | $5.58140 | $55.81400 |
| 25 | $5.35181 | $133.79525 |
| 50 | $5.13166 | $256.58300 |
| 100 | $4.92057 | $492.05700 |
| 300 | $4.71816 | $1415.44800 |
| 500 | $4.52408 | $2262.04000 |
| 1000 | $4.33798 | $4337.98000 |
